PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

zeleň_2

Mnoho škol vymýšlí inspirativní věci. Často si ani neuvědomují, že je to něco výjimečného dokud je na to někdo z vnějšku neupozorní. Příklady dobré praxe vycházejí ze zkušenosti zapojených škol, jejich projektů a nápadů, formulář k jejich popsání je zde.

TÉMATAobr. ekoskola 2
Inspirace z jednotlivých témat programu Ekoškola.
(odpady, voda, energie, prostředí, šetrný spotřebitel, doprava, biodiverzita)

7 KROKŮ

Nápady z jednotlivých kroků programu Ekoškola.schema 7 kroku(ekotým, analýza, plánování, monitorování, informování, výuka, ekokodex)

Příklady dobré praxe vznikly v rámci projektu Síť Ekoškol v ČR.

Regionální potraviny - projektový den

Na Základní škole Tyršova v Praze Jinonicích proběhl projektový den, jehož cílem bylo přiblížit všem žákům jednotlivé regiony České republiky a pro ně typické druhy pěstovaných plodin a vyráběných potravin. Žáci si při tom uvědomili, že máme dostatek vlastních zemědělských surovin pro přípravu zdravých pokrmů, a že nakupováním českých surovin podpoříme naše farmáře a nezatížíme životní prostředí dovozem potravin z EU nebo vzdálenějších zemí.

IKEA dílničky

I v lednu pokračujeme na vlně hrdinů. Přijďte si vyrobit kamaráda  - svého HRDINU!

Letem světem po školách v Menu pro změnu

Kromě toho, že Ekotýmy na podzim intenzivně pracovaly na Analýze školní jídelny, bufetu i domácností a zjišťovaly tak, čím by se měly v tomto školním roce zabývat a připravovaly si plány, tak také pořádaly akce pro své spolužáky či spoluobčany, na kterých je seznamovaly se zodpovědnou spotřebou potravin.