PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

zeleň_2

Mnoho škol vymýšlí inspirativní věci. Často si ani neuvědomují, že je to něco výjimečného dokud je na to někdo z vnějšku neupozorní. Příklady dobré praxe vycházejí ze zkušenosti zapojených škol, jejich projektů a nápadů, formulář k jejich popsání je zde.

TÉMATAobr. ekoskola 2
Inspirace z jednotlivých témat programu Ekoškola.
(odpady, voda, energie, prostředí, šetrný spotřebitel, doprava, biodiverzita)

7 KROKŮ

Nápady z jednotlivých kroků programu Ekoškola.schema 7 kroku(ekotým, analýza, plánování, monitorování, informování, výuka, ekokodex)

Příklady dobré praxe vznikly v rámci projektu Síť Ekoškol v ČR.

Jste střední škola a chcete s Ekoškolou zkusit něco nového?

Zapojte se do Menu pro změnu!

Projděte 7 kroky tématem Zodpovědná spotřeba jídla!

Vzdělávací centrum TEREZA nabízí 40 Ekoškolám možnost účastnit se ve školním roce 2016/2017 mezinárodního projektu Menu pro změnu a využít tak nové téma pro jejich činnost v programu Ekoškola. Více informací na http://www.ekoskola.cz/projekt-menu-pro-zmenu.html .

POZOR! Kapacita škol je omezená, zbývá pár posledních míst pro střední školy.

Všechny byly úspěšné!

Gratulujeme všem oceněným školám!

Audity očima škol.

Ve školním roce 2015/2016 proběhlo 47 auditů na základních a středních školách. Všechny byly úspěšné, svůj titul obhájilo 35 škol a 12 škol získalo svůj první titul.  Zástupci škol si převezmou svůj mezinárodní titul Ekoškola ve Valdštejnském paláci Senátu Parlamentu České republiky a poté se vydají na společnou plavbu Prahou po Vltavě.