Jak se přihlásit?

Do mezinárodního programu Ekoškola se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku. Vstupem do programu Ekoškola, se přidáte k více než 300 školám v ČR (a k 44 500 ve světě), jejichž žáci postupně zlepšují životní prostředí školy a jejího okolí.

Je to jednodušší než si myslíte. Stačí vyplnit přihlášku níže, stáhnout si potvrzení a odeslat a je to:-)

Zde přihlašování pouze pro ZŠ a SŠ.

Mateřské školy se přihlašují na stránkách Ekoškolek v sekci Zapojte se na tomto odkaze.

1. Vyplňte (online) přihlašovací formulář.
  2. Stáhněte si a nechejte podepsat vedením školy povinný Souhlas vedení školy s realizací programu na škole, který naskenujete a pošlete na  katerina.skopkova@terezanet.cz.
  3. Souhlas stáhnete ZDE.
  4. Vyčkejte na potvrzující email o úspěšném přihlášení a následnou fakturu k uhrazení poplatku a uhraďte poplatek. (informace o poplatcích níže)

A co se po odeslání přihlášky bude dít?

Po zaregistrování přihlášky a uhrazení poplatku dostanete balíček s veškerými materiály pro realizaci programu.

Dále se s vámi spojí krajský koordinátor programu a domluví se s vámi na úvodní konzultaci, která se uskuteční na vaší škole, a kde získáte veškeré důležité informace k úspěšné realizaci programu.

Zapojení do programu je dlouhodobé, přihlášku do programu není nutné každoročně obnovovat. Účast v programu lze ukončit pouze písemným odhlášením.

Poplatek za účast v programu*:

1.900,- za první školní rok
v programu
900,- každý další rok
v programu

Díky našim podporovatelům je členský poplatek mezinárodního programu Ekoškola v České republice pouze 900 Kč ročně.

* Co poplatek zahrnuje?

Aktuality

Jednodenní seminář k programu Škola pro udržitelný život (jeden v Jihlavě a druhý v Praze)

Na semináři se dozvíte, co je místně zakotvené učení a program Škola pro udržitelný život (ŠUŽ), jaké jsou jeho přínosy pro učitele, žáky, ale i pro obec, a jak se do něj zapojit.

Celostátní konference o vzdělávání a Cílech udržitelného rozvoje OSN

Konference je určena: Učitelům a dalším vzdělavatelům, představitelům a pracovníkům veřejné správy i všem dalším zájemcům o oblast vzdělávání

Soutěž Moje magické místo

Letní fotosoutěž MŽP Moje Magické Místo v české přírodě