Jak se přihlásit?

Do mezinárodního programu Ekoškola se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku. Vstupem do programu Ekoškola, se přidáte k více než 300 školám v ČR (a k 44 500 ve světě), jejichž žáci postupně zlepšují životní prostředí školy a jejího okolí.

Je to jednodušší než si myslíte. Stačí vyplnit přihlášku níže, stáhnout si potvrzení a odeslat a je to:-)

Zde přihlašování pouze pro ZŠ a SŠ.

Mateřské školy se přihlašují na stránkách Ekoškolek v sekci Zapojte se na tomto odkaze.

1. Vyplňte (online) přihlašovací formulář.
  2. Stáhněte si a nechejte podepsat vedením školy povinný Souhlas vedení školy s realizací programu na škole, který naskenujete a pošlete na  katerina.skopkova@terezanet.cz.
  3. Souhlas stáhnete ZDE.
  4. Vyčkejte na potvrzující email o úspěšném přihlášení a následnou fakturu k uhrazení poplatku a uhraďte poplatek. (informace o poplatcích níže)

A co se po odeslání přihlášky bude dít?

Po zaregistrování přihlášky a uhrazení poplatku dostanete balíček s veškerými materiály pro realizaci programu.

Dále se s vámi spojí krajský koordinátor programu a domluví se s vámi na úvodní konzultaci, která se uskuteční na vaší škole, a kde získáte veškeré důležité informace k úspěšné realizaci programu.

Zapojení do programu je dlouhodobé, přihlášku do programu není nutné každoročně obnovovat. Účast v programu lze ukončit pouze písemným odhlášením.

Poplatek za účast v programu*:

1.900,- za první školní rok
v programu
900,- každý další rok
v programu

Díky našim podporovatelům je členský poplatek mezinárodního programu Ekoškola v České republice pouze 900 Kč ročně.

* Co poplatek zahrnuje?

Den se Šmakounem

Dne 20. 10. 2016 proběhl na ZŠ Jeremenkova na Praze 4 Den se Šmakounem.

Konec odpadků na školní zahradě

Ekotým zaměřený na Odpady na Základní škole Chmelnice na Praze 3 se na základě Analýzy rozhodl udělat kampaň na snížení množství odpadu pohozeného na školní zahradě.

Férová čokoláda na pomoc

Studenti Ekotýmu pražského Gymnázia na Vítězné pláni, zapojeného do projektu Menu pro změnu, se rozhodli zvýšit na škole povědomí o produkci čokolády a podmínkách farmářů pěstujících kakaové boby.