Jak se přihlásit?

Do mezinárodního programu Ekoškola se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku. Vstupem do programu Ekoškola, se přidáte k více než 300 školám v ČR (a k 44 500 ve světě), jejichž žáci postupně zlepšují životní prostředí školy a jejího okolí.

Je to jednodušší než si myslíte. Stačí vyplnit přihlášku níže, stáhnout si potvrzení a odeslat a je to:-)

Zde přihlašování pouze pro ZŠ a SŠ.

Mateřské školy se přihlašují na stránkách Ekoškolek v sekci Zapojte se na tomto odkaze.

1. Vyplňte (online) přihlašovací formulář.
  2. Stáhněte si a nechejte podepsat vedením školy povinný Souhlas vedení školy s realizací programu na škole, který naskenujete a pošlete na  katerina.skopkova@terezanet.cz.
  3. Souhlas stáhnete ZDE.
  4. Vyčkejte na potvrzující email o úspěšném přihlášení a následnou fakturu k uhrazení poplatku a uhraďte poplatek. (informace o poplatcích níže)

A co se po odeslání přihlášky bude dít?

Po zaregistrování přihlášky a uhrazení poplatku dostanete balíček s veškerými materiály pro realizaci programu.

Dále se s vámi spojí krajský koordinátor programu a domluví se s vámi na úvodní konzultaci, která se uskuteční na vaší škole, a kde získáte veškeré důležité informace k úspěšné realizaci programu.

Zapojení do programu je dlouhodobé, přihlášku do programu není nutné každoročně obnovovat. Účast v programu lze ukončit pouze písemným odhlášením.

Poplatek za účast v programu*:

1.900,- za první školní rok
v programu
900,- každý další rok
v programu

Díky našim podporovatelům je členský poplatek mezinárodního programu Ekoškola v České republice pouze 900 Kč ročně.

* Co poplatek zahrnuje?

Regionální potraviny - projektový den

Na Základní škole Tyršova v Praze Jinonicích proběhl projektový den, jehož cílem bylo přiblížit všem žákům jednotlivé regiony České republiky a pro ně typické druhy pěstovaných plodin a vyráběných potravin. Žáci si při tom uvědomili, že máme dostatek vlastních zemědělských surovin pro přípravu zdravých pokrmů, a že nakupováním českých surovin podpoříme naše farmáře a nezatížíme životní prostředí dovozem potravin z EU nebo vzdálenějších zemí.

IKEA dílničky

I v lednu pokračujeme na vlně hrdinů. Přijďte si vyrobit kamaráda  - svého HRDINU!

Letem světem po školách v Menu pro změnu

Kromě toho, že Ekotýmy na podzim intenzivně pracovaly na Analýze školní jídelny, bufetu i domácností a zjišťovaly tak, čím by se měly v tomto školním roce zabývat a připravovaly si plány, tak také pořádaly akce pro své spolužáky či spoluobčany, na kterých je seznamovaly se zodpovědnou spotřebou potravin.